Derde sessie Ontwikkeltraject Studentenparticipatie

Derde sessie Ontwikkeltraject Studentenparticipatie

Derde sessie Ontwikkeltraject Studentenparticipatie 999 1003 NCP EQAVET

Op 16 april vond de derde sessie plaatst van het NCP EQAVET Ontwikkeltraject Studentenparticipatie. Deelnemers van verschillende mbo-instellingen uit heel Nederland kwamen opnieuw samen, samen met studenten, om verder te werken aan het versterken van studentenparticipatie binnen hun eigen instelling.

Tijdens deze sessie stond het verdiepen en concretiseren van eerder opgehaalde inzichten centraal. Deelnemers gingen aan de slag met de obstakels en werkende elementen die zij in de praktijk hadden getest. Vervolgens werden de belangrijkste vraagstukken uitgediept met de fishbone-methode, waarbij niet alleen het probleem, maar ook de onderliggende oorzaken in kaart werden gebracht. Dit zorgde voor meer inzicht in wat er écht speelt binnen de verschillende instellingen. Met daarbij ook de kritische vraag, wat ligt er nou in jouw eigen cirkel van invloed.

Daarna was er ruimte voor creativiteit en vernieuwing. Met behulp van verschillende creatieve werkvormen bedachten deelnemers ‘out of the box’ oplossingen en concrete acties. Deze ideeën werden vervolgens vertaald naar een gewenste, ideale situatie voor studentenparticipatie en uitgewerkt op een tijdlijn. Zo ontstond er niet alleen een toekomstbeeld, maar ook concrete stappen om morgen al mee te starten.

We kijken uit naar de vierde en laatste sessie, waarin de plannen verder worden uitgewerkt en deelnemers hun ervaringen en opbrengsten met elkaar delen

We gebruiken cookies om ervoor te zorgen dat onze website zo soepel mogelijk draait. Als je doorgaat met het gebruiken van de website, gaan we er vanuit dat ermee instemt.